Столичният Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след обрат и победа с 2:1 над Ботев (Пловдив).

Така "белите" за поредна година са сред осемте най-силни тима в турнира, а срещу себе си имаха опонент, който яйсно афишираше амбиции за финал и дори трофей.

Ботев обаче ще трябва да се сбогува в надпреварата след обрата, който претърпя на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

"Канарчетата" успяха да поведат още в 16-ата минута, когато комична грешка в отбраната на Славия, при която Христо Попадийн не върна топката към вратаря Вуцов с глава, а пък и той от своя страна не я улови добре.

От това се възползва Антоан Бароан, който асистира на Ману и останал на празна врата, той нямаше как да сбърка.

Отговорът обаче бе светкавичен, защото още в следващата си атака Славия изравни резултата.

Героят бе Кристиян Добре, който получи отличен изевждащ пас от Иван Минчев и останал сам срещу вратря, не сбърка за 1:1.

Решителният миг настпи в 52-ата минута, когато Намило Нгуена за пореден път вкара много важен гол за "белите".

Той напредна с топка в крака и по начин, по който често го виждаме да бележи - с удар от границата на наказателното поле, той се разписа за 2:1.

До края Галин Иванов можеше да реши всичко, но изпусна дузпа, с която вместо да даде аванс от два гола на Славия, то отборът до края трябваше да трепери за успеха си.

Но той стана факт, а Славия се присъединява към ЦСКА, ЦСКА 1948, Арда, Локомотив (София) и Спартак (Варна) в следващата фаза.