Витоша (Бистрица) успя да постигне драматична победа с 2:1 над Септември (София) в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Поражението бе седмо поредно за Септември в първенството, което ги прави отбора с най-лоша серия в цяла Европа.

Мачът започна чудесно за гостите, които откриха след шедьовър на опитния си капитан Борис Галчев.

До края на първата част двубоят се развиваше по вкуса на Септември, докато не дойде 45-та минута и безумната постъпка на Аласан Диаби.

Бранителят отклони с ръка центриране към Иван Вълчанов, а съдията отсъди дузпа и изгони бранителя.

С изпълнението на наказателния удар се зае Григор Долапчиев, но ударът му бе слаб и вратарят спаси.

Втората част се развиваше изцяло в половината на Септември, а логичното се случи в 75-ата минута, когато Иван Вълчанов изравни с глава.

Решителният момент в срещата дойде в 89-ата минута, когато перфектен пряк свободен удар на Ивайло Лазаров донесе победата за Витоша и ги изкачи на шестата позиция в класирането.