Спартак (Варна) постигна безценен обрат, който запазва шансовете на тима да се спаси в Първа лига.

В битката на дъното между последните два тима в класирането, Спартак победи Хебър с 2:1 във Варна, а това остави позициите на отборите непроменени.

Хебър продължава да е предпоследен с 23 точки, а Спартак е все така последен, но вече с 21 точки, които все пак дават на тима надежди за спасение.

С 25 точки на 14-ата позиция, която отрежда бараж срещу представител на Втора лига е тимът на Септември, а спасителният брях към момента е на кота 27 точки, където намираме отборът на Пирин.

По всичко личи, че тези четири тима ще излъчат двата директни изпадащи след ожесточената битка, която ни предстои в следващите три кръга.

А днес след час игра във Варна изглеждаше, че именно Спартак стремглаво се е запитъл към Втора лига, защото по това време на мач гостите от Хебър водеха в резултата с 1:0.

Въпреки далеч по-убедителната игра на Спартак през цялата първа част и гредата, която Баланюл нацели, второто полувреме започна шокиращо за домакините.

С първата си опасна атака в мача Хебър поведе, а автор на попадението бе Георги Търтов, който нахлу в наказателното поле, навърза двама бранители и откри.

Резултат, който пращаше Хебър извън зоната на директните изпадащи и на практика обричаше реалните надежди на Спартак за спасение.

Но "соколите" не се предадоха и с далеч по-добрата си игра до края на мача успяха да извоюват обрат, който след няколко седмици може да се окаже решителен.

Лирой Микелс изравни с шут от пряк свободен удар в 63-ата минута, при който със сигурност можеше да има доста по-добра намеса от вратаря на Хебър.

А по-малко от десет минути по-късно натискът доведе и до пълен обрат, когато Микелс нахлу в наказателното поле и подаде успоредно на голлиния, топката достигна до Евандро, който с поредния си гол в последните мачове оформи обрата.

Така Спартак взе битката на дъното, с което въпросителната около изпадащите става все по-заплетена.