Борусия (Дортмунд) спечели групата си в Шампионската лига, след като осъществи обрат при гостуването си на Зенит в минусовите декемврийски температури в Санкт Петербург. "Жълто-черните", които са без головата си машина Ерлинг Холанд, триумфираха край река Нева с 2:1, а равенството между Лацио и Брюж (2:2) в другия мач от групата съвсем узакони първото място за отбора на Люсиен Фавър.

Германците получиха гол след малко повече от четвърт час игра, когато Себастиан Дриуси откри за Зенит, макар и с доза късмет. Малком стартира чудесна атака за руснаците, тя премина през Алексей Сутормин, който отклони към Дриуси, а той стреля от десетина метра и след рикошет топката бе в мрежата.

Лукаш Пишчек изравни след разбъркване във вратарското поле на Зенит в 67-ата минута, а десетина по-късно Аксел Вицел направи обрата пълен с втори гол за гостите. Белгийският халф вкара с удар по земя от границата на наказателното поле за финалния резултат от 2:1.

16-годишният суперталант на Дортмунд Юсуфа Мукоко счупи пореден възрастов рекорд и вече е най-младият играч, записал минути в Шампионската лига. Днес той влезе като резерва на 16 години и 18 дни, подобрявайки досегашното най-добро постижение на Селестин Бабаяро (16 години и 85 дни).

Италианците от Лацио пък трепериха до последно за класирането. Макар да поведоха с 2:1 след голове на Хоакин Кореа (12") и Чиро Имобиле (27", дузпа), разделени от попадение на Рууд Вомер за гостите (15"), които останаха с човек по-малко още преди почивката, те допуснаха изравняване четвърт час преди края, когато точен бе Ханс Ванакен - 2:2.

Белгийците удариха греда в 93-ата минута, а ако бяха вкарали трети гол, Лацио щеше да загуби второто си място за сметка на съперника.

Борусия завършва с 13 точки след шест мача, Лацио също продължава към следващата фаза в Шампионската лига с 10 точки, Брюж ще играе в Лига Европа, след като завърши на трето място (8 точки), а евроучастието на Зенит приключва с едва точка след шест двубоя.