Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Черно море в първия полуфинал от турнира за Купата на България и така ще има гол преднина преди реванша в Разград. "Орлите" не са печелили отличието от 2014 година насам, а за последно играха финал в надпреварата преди шест години - през 2017-а.

Същевременно гостите продължиха успешната серия срещу този съперник, записвайки осма поредна победа в мачовете си с варненци.

Днес на "Тича" и трите гола паднаха преди почивката, а емоции определено не липсваха, като и двата тима претендираха за неотсъдени дузпи, а в крайан сметка домакините завършиха мача в намален състава.

Кирил Десподов можеше да открие в 10-ата минута, изскачайки зад защитата в 10-ата минута, но Иван Дюлгеров отрази с крак изстрела на звездата на гостите. А почти светкавично след това Черно море отвърна, реализирайки първия гол в мача.

Това стана факт в 13-ата минута, когато Александър Василев стреля по диагонал, Симон Слуга спаси, но Алекс Фернандес бързо прати топката в мрежата за 1:0.

Радостта на "моряците" обаче бързо бе помрачена, след като Нонато изравни пет минути по-късно. И при този гол, точно както при първия, всичко се случи след спасяване и добавка, като Десподов шутира, а Нонато от десетина метра направи 1:1. Десетина минути преди почивката Лудогорец стигна до пълен обрат, този път чрез Игор Пластун. Централният защитник засече добре с десния крак центриране на Десподов отдясно и се разписа за 2:1.

Няколко минути преди края на първото полувреме част от феновете на Черно море опитаха да влязат на терена, събаряйки една от вратите на оградата, но полицията ги спря моментално.

В началото на втората част Пластун бе замесен в ситуация, в която Васил Панайотов падна в наказателното поле и домакините искаха дузпа, но такава не бе отсъдена, след като Волен Чинков не получи сигнал от ВАР.

Разградчани също имаха претенции за дузпа в 56-ата минута - Александър Василев игра с ръка при шпагат в наказателното поле, обаче ВАР подсказа на Чинков, че наказателен удар няма.

Осем минути преди края на мача варненци останаха и с десетима души на терена, след като Стефан Велев повали откъсващия се Кайо Видал и първоначално получи жълт картон, но консултация с ВАР промени решението на червен.