Манчестър Сити премина през сериозна драма, но все пак успя да спечели с 3:2 гостуването си на Шалке от осминафиналите на Шампионска лига.

Двубоят в Гелзенкирхен, освен изключително атрактивен, бе белязан от сериозната намеса на системата за видео асистенция на реферите.

Той имаше основна роля при първите две попадения, като и в двата случая спорният момент бе решен след дълго забавяне, което допълнително изнерви мача.

Домакините, които са на незавидното 14-о място в Бундеслигата, бяха близо до голяма сензация и водеха с 2:1 до самия край, но се сринаха в последните пет минути и загубиха.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Очаквано, Манчестър Сити бе тимът, който контролираше целия двубой, а това доведе до бърз гол, след 18 минути игра.

Вкара го Серхио Агуеро. Той получи на празна врата от Давид Силва, който бе откраднал топката след грешка в отбраната на Шалке.

Попадението предизвика дискусии и наложи намесата на ВАР. Причината бе, че преди топката да стигне до наказателното поле, играч на Манчестър Сити фаулира такъв на Шалке, но съдията подмина ситуацията и зачете попадението.

Снимка: АР/БТА

Английският шампион продължаваше уверено да владее, сякаш нямаше какво да се случи, но всичко се преобърна в рамките на 7 минути.

В 38-ата опасен удар на немците рикошира и излезе в корнер. В този момент главният рефер получи сигнал от ВАР, че топката е ударила ръката на Николас Отаменди и бе отсъдена дузпа.

С изпълнението се нагърби Набил Бенталеб и вкара - 1:1.

В края на първата топката бе изсипана в наказателното поле на Сити и Салиф Сане бе задържан, а съдията отсъди нова дузпа.

Отново Бенталеб и отново гол - 2:1.

Сити се хвърли в яростни атаки с началото на втората част, но устремът и бе спрян след червен картон на централния бранител Отаменди.

Това смути англичаните, но за кратко.

Атаките отново се редяха една след друга, а в 85-ата минута се стигна до пряк свободен удар от опасна позиция.

Лерой Сане наказа бившия си тим със страхотен шут и успя да изравни.

Това обаче не бе всичко, защото в последната минутка от редовното време Рахийм Стърлинг донесе ценния успех на Манчестър Сити.