Реал и Атлетико направиха 1:1 в гръмотевичното мадридско дерби, което ще остане в историята като едно от най-скандалните. Причината - опасенията за инциденти се сбъднаха и се стигна дори до прекъсване на мача, а на терена развръзката също бе повече от драматична.

Напрежението ескалира още в часовете преди двубоя, когато шефът на Ла Лига призова за масови арести по трибуните и инструктира съдията да бъде бекомпромисен към всякакви инциденти от трибуните. Причината - акцията на ултрасите, които от дни призовават всеки да бъде с маска на стадиона, за да може да се обижда безнаказано на расистка основа звездата на гостите Винисиус.

А когато една бомба е заложена, тя обикновено гръмва. Това се случи 25 минути преди края на редовното време, когато ултрасите на Атлетико сложиха маските и започнаха канонада към терена. Обект на агресията обаче не бе Винисиус, а вратарят на Реал Тибо Куртоа. Бивш страж и на Атлетико, заради което нямаше как феновете да не му покажат "любовта си".

По французина полетяха запалки и дори торбичка с някакви твърди овални предмети. Реферът веднага прекъсна мача и прибра играчите в съблекалнята, докато обстановката се нормализира.

Това обаче още повече вбеси ултрасите, част от които нахлуха на пистата. Наложи се намеса както на охранители, така и на треньора Симеоне и капитана Коке. Двамата помолиха феновете да се успокоят, за за да може мачът да се доиграе.

В крайна сметка след 20-минутна пауза двата тима излязоха отново на терена.

Колкото все пак до детайли от мача, който остана на заден план заради изцепките по трибуните - през първата част изобилстваха единоборствата и на практика липсваха сериозни голови положения. Голът за Реал пък падна след статично положение и центриране, топката се озова изненадващо у централния бранител на гостите Едер Милитао, който с шут от воле я прати в мрежата с помощта на лек рикошет в противников играч.

За да се стигне до продължението, когато влезлият като резерва Анхел Кореа отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада. Последва проверка с ВАР и попадението бе признато - 1:1. В заключителните минути системата за видеоповторение отново се намеси и се стигна до директен червен картон за Йоренте от Атлетико, след като преди това бе получил само жълт от рефера.

За отбелязване е също така, че Винисиус бе сменен в заключителните минути и на негово място се появи Ендрик, който направи толкова мощен шпагат, че се плъзна по тревата и контузи един от стоящите край рекламните пана фотографи.

С точката двата мадридски гранда се доближиха на 3 от лидера Барселона, който вчера загуби с 2:4 от Осасуна.