Само 122 дни, след като напусна Дортмунд с най-добри чувства и любовта на феновете, Ерлинг Холанд трябваше да вкара във вратата на бившия си клуб.

Норвежецът просто няма спирка, като донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 над Борусия (Дортмунд).

Той го направи шест минути преди края на мача, когато в изключително акробатичен стил успя да вкара победния гол.

Норвежецът получи перфектно центриране от Кансело, а от позиция, от която 99% от нападателите биха опитали удар с глава, Холанд полетя и с акробатичен ножичен изстрел отбеляза.

Само четири минути по-рано Джон Стоунс тъкмо бе изравнил за Манчестър Сити, след като Джюд Белингам откри за Борусия в началото на втората част.

Макар и Сити да се затрудни с достигането до тази победа, "гражданите" вече има 6 точки в групата, в която Борусия е с 3, а Копенхаген и Севиля имат по една след нулевото реми помежду си.