Милан победи Аталанта с 3:1 в Бергамо в среща от 24-ия кръг на Серия "А" и се зазида в топ 4 на класирането.

Успехът е много значим не само заради таблицата, но и тъй като "росонерите" не бяха побеждавали този съперник в последните 4 години - общо седем поредни двубоя без успех.

Ювентус вече научи колко трудно се играе в Аталанта, а такъв бе случаят и за Милан днес. На терена обаче бе полската сензация Кшищоф Пьонтек, който вкара нови две попадения, едното изумително.

Аталанта започна със своя задължителен домакински натиск, воден от ревящата си публика и поведе в резултата в 33-та минута. Ремо Фрюлер се разписа след страхотна техника и пас на опитния Йосип Иличич.

Милан обаче отвърна в много важен момент - продължението на първата част. Пьонтек вкара с великолепно изпълнение от воле след центриране на Рикардо Родригес. Голът бе в стил Златан Ибрахимович.

В 55-та минута обратът стана пълен. Хакан Чалханоглу реализира с бомбен изстрел по земя и не остави шанс на албанския страж Ертрит Бериша.

Пьонтек за втори път прати в екстаз гостуващите фенове в 61-та минута, когато след центриране на Чалханоглу изпревари вратаря и с глава прати топката във вратата за 3:1.

Полякът вече има шест гола в пет мача, откакто подписа с "росонерите". В последните си 13 мача "новият Левандовски" има 11 гола.

Милан остава на четвърта позиция с актив от 42 точки, само на една зад третия Интер, който е с мач по-малко. Аталанта падна до седма позиция с актив от 38 точки.