Носещият се на вълната на еуфорията "Левски" записа нова важна победа "Черно море" в директната битка за третото място в Първа лига.

"Сините" спечелиха с 1:0 пред 7000 зрители на стадиона във Варна и се възползваха по най-добрия начин от загубата на "Ботев" от "Лудогорец".

Така след 29-ия кръг в Първа лига играчите на Станимир Стоилов се настаниха на заветното трето място, даващо право на участие в Лига на конференциите. "Сините" имат 49 точки, с колкото е и "Ботев", но столичани имат преимущество в директните двубои.

"Черно море" пък остава пети с 46 точки.

Първото по-сериозно положение в мача бе в 31-вата минута, когато вратарят на "Черно море" Иван Дюлгеров трябваше да спасява опасен изстрел на нидерландския защитник на "Левски" Килиан ван дер Каап.

В 37-ата домакините отговориха с удар от въздуха на Пабло Гарсия, но изстрелът бе слаб и Николай Михайлов се справи без проблем.

Най-добрата ситуация за първото полувреме бе в самия му край, когато Георги Миланов получи отлична топка от Билал Бари, но я прати на сантиметри от гредата.

В началото на второто полувреме "моряците" пропуснаха най-чистото си положение в целия мач. Матиас Курьор успя да навърже двама защитници на "Левски" и излезе очи в очи с Николай Михайлов, но стреля в тялото на вратаря.

В 72-рата минута "Левски" отговори с нов изстрел на Георги Миланов, който получи отлична топка в наказателното поле от Билал Бари, но не успя да преодолее Дюлгеров.

"Сините" все пак успяха да нанесат своя удар в 85-ата минута. Тогава Филип Кръстев центрира от ъглов удар към Вендерсон Цунами, а бразилецът с мощен удар с глава не остави никакви шансове за реакция на Иван Дюлгеров и откри резултата.

До края на мача домакините не успяха да стигнат до изравнителен гол, въпреки че Пабло Гарсия стреля отлично от фаул, но Николай Михайлов изби с акробатичен плонж.

Така "Левски" взе изключително важна победа във Варна, отваряща му широко вратите към евроучастие през следващия сезон.

Дори да не успеят през първенството обаче, играчите на Мъри могат да го направят, ако победят ЦСКА във финала за Купата на България на 15 май.