Манчестър Юнайтед победи Омония (Никозия) с 1:0 в много любопитен мач на "Олд Трафорд" от груповата фаза на Лига Европа.

След като през миналата седмица "червените дяволи" се измъчиха срещу този съперник и го победиха с 3:2 в Кипър, сега се очакваше да му вкаран поне три, четири гола и да се забавляват.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА НА "ОЛД ТРАФОРД" >>>

Мениджърът Ерик Тен Хаг пусна почти всичките си титуляри, включително и Кристиано Роналдо на върха на атаката, но победният гол дойде едва в 93-ата минута, когато точен бе резервата Скот Мактомини. Така Юнайтед събра актив от девет точки и остава на три зад лидера Реал Сосиедад, който очаквано надделя при домакинството си на Шериф Тираспол с 3:0.

Вече е съвсем сигурно, че Юнайтед и Сосиедад ще продължат напред в турнира, като единственият въпрос е кой ще е първи и кой втори. Шериф към момента е трети с три точки, а Омония не успя да удържи за първата си и остава с нулев актив.

Днешният мач на "червените дяволи" сам може да оформи компилация от фрапантни пропуски, като най-често техен автор бе Маркъс Рашфорд.

Общо 37 удара бяха нанесени по посока вратата на гостите. Роналдо и Бруно също направиха не малко пропуски, а Каземиро удари греда през първото полувреме. Изобщо - бе трудно обяснимо как топката не влиза във вратата.

Това се промени в 93-ата минута, когато Мактомини вкара от близка позиция след пас на Джейдън Санчо.