Жозе Моуриньо претърпя първата си загуба начело на Тотнъм, а по ирония на съдбата тя дойде на предишното му работно място - "Олд Трафорд".

Водените от Моуриньо "шпори", загубиха с 1:2 от Манчестър Юнайтед.

Преди почти година, Специалния се раздели с "червените дяволи", а днес пристигна, за да търси своето сладко отмъщение.

То обаче не се състоя, а основната заслуга бе на Маркъс Рашфорд. Английският национал бе един от играчите, които не се разбираха добре с Моуриньо, а днес се развихри, вкарвайки и двата гола за успеха на своя тим.

За "Добре дошъл" Специалния дори отнесе и тежък удар в коляното. Разбира се, без да има никакъв умисъл в цялата ситуацията.

Удари го главата на връхлитащия Даниел Джеймс, който бе препънат от Хари Уинкс край тъчлинията. Уелското крило полетя и се заби право в крака на Моуриньо, но за щастие нямаше сериозни последствия нито за играча, нито за треньора.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Резултатът откри Маркъс Рашфорд още в 6-ата минута на мача, когато от дистанция прати мощен удар в близкия ъгъл на Газанига.

Аржентинският страж определено можеше да се намеси по-добре, но пък по-късно той се реваншира с няколко решителни спасявания. Той имаше доста работа, защото противно на очакванията, Манчестър Юнайтед тотално надиграваше противника през почти цялата първа част.

Рашфорд дори разтресе и гредата, а до 39-ата минута Тотнъм нямаше създадена опасност, нямаше и точен удар.

Тогава обаче се намеси прероденият под ръководството на Моуриньо - Деле Али, който успя да изравни резултата сякаш от нищото.

Така и приключи полувремето, но в самото начало на втората част Манчестър Юнайтед отново празнуваше с познат герой - Маркъс Рашфорд.

Той елиминира Муса Сисоко и бе спънат, спечелвайки дузпа в полза на тима си. Потърпевшият застана зад топката и безкомпромисно я прати във вратата за 2:1.

Снимка: АР/БТА

Последваха още няколко опасни удара на играчите в червени екипи, които принудиха Газанига да се намесва решително.

От своя страна пък Тотнъм всячески опитваше да се домогне до равенство. "Шпорите" имаха тотално превъзходство в последните 20 минути на мача, но то не доведе до чисти голови ситуации, с които лондончани да заслужат своята точка.

Така Юнайтед победи за първи път от 10 ноември, а за Моуриньо остава поредното разочарование на "Олд Трафорд", но този път, то донесе щастие на домакинската публика.