Отборите на Шефилд Юнайтед и Фулъм стигнаха до първите си точки за сезона и се отлепиха от дъното на класирането във Висшата лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в първия неделен мач от английския елит.

Мачът ще се запомни с пропуска на Александър Митрович от гостите, който опита да счупи напречната греда на вратата, изпълнявайки дузпа в началото на второто полувреме.

Четвърт час преди края лондончани все пак успяха да отбележат гол - Адемола Лукман се подигра с няколко защитници на "остриетата", елиминирайки ги с лекота, а след това прати топката неспасяемо под гредата. Водачеството на "котиджърс" обаче не просъществува дълго и само oсем минути по-късно Шефилд изравни.

Резервата Били Шарп бе точен за Юнайтед от дузпа, която бе отсъдена след нескопосан ритник на Митрович в собственото му наказателно поле. За разлика от сръбския си колега Шарп бе непоколебим и отбеляза за 1:1.

Така единственият тим, който е пълна нула и няма точки този сезон остава Бърнли. Утре това може да се промени, защото на клуба предстои гостуване на новаците от Уест Бромич.