Славия и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 1:1 в мач от десетия кръг на Първа лига.

Най-вълнуващи в мача бяха 120-те секунди между 67-ата и 69-ата минута, когато двата тима си размениха по гол.

А главно действащо лице и в двете ситуации бе защитникът на Славия Емил Виячки. Първо той допусна ужасна грешка, като изведе Станислав Манолев от тима на гостите сам срещу вратаря.

Опитният Манолев изигра отлично ситауцията, като вместо да стреля реши да подаде към своя съименник Станислав Костов, който на празна врата изведе "орлетата" напред в резултата.

Още със следващата атака обаче Славия стигна до изпълнение на корнер, като Емил Виячки се реваншира за грешката си и с глава възстанови равеснтвото.

Огормна вина за допуснатия гол имаше вратарят на Пирин - Петър Петров, който увисна и улесни Виячки с неразчетената си проява.

Снимка: Bulphoto

В останалата част от мача интересните ситауции на стадион "Славия" не бяха много, като може да отбележим хубавия удар на национала Радослав Кирилов, който в 33-ата минута удари страничния стълб на вратата на Пирин.

Така Славия за седми пореден път не загуби от Пирин, но "белите" може би трябва да са разочаровани от получилия се резултат, защото влязоха като фаворит в мача. Преди два кръга столичният тим бе лидер в класирането, но взе само една точка от двата си мача срещу новаците в елита.

Славия заема второто място, с три точки зад лидера Ботев (Пловдив), както и с равни точки с шампиона Лудогорец, който обаче има три мача по-малко.

Пирин пък продължава да е последен в таблицата, като в актива си има пет спечелени точки.