Страхотните моменти за Лацио продължават и през новата 2020 година.

През миналата година римските "орли" спечелиха Купата и Суперкупата на Италия, а серия от 9 поредни победи ги приближи до върха.

Днес те постигнаха своята десета победа, постигната в гостуването на Бреша с 2:1. Така след 17 кръга, Лацио е на 3 точки от лидерите Ювентус и Интер.

Успехът обаче не дойде никак лесно, като победното попадение падна в 91-ата минута. Вкара го Чиро Имобиле, който за пореден път се превърна в герой за тима си.

Имобиле вкара и първи гол за Лацио, паднал от дузпа в края на първото полувреме.

Иначе Бреша успя да поведе чрез Марио Балотели, но нарушението за дузпата остави домакините с човек по-малко, защото Андреа Кистана си изкара червен картон.

При това положение за Бреша бе трудно да удържи аванса си, но домакините съумяха да го направят до самия край и изглеждаше, че ще измъкнат изненадващата точка. Отбраната им обаче се пропука в 91-ата минута, а Лацио продължава да мечтае за нещо голямо този сезон.