Арсенал направи поредната си издънка през сезона, завършвайки наравно 1:1 като гост на Кристъл Палас.

"Артилеристите" за четвърти пореден път не успяха да победят съперника си от Южен Лондон, а равенството означава, че клубът има само две победи в последните си 14 мача в англисйкия елит.

Именно заради това Арсенал заема едва 10-а позиция в класирането, на точка зад днешния си противник.

В мачовете след идването на новия треньор Микел Артета се забелязаха доста положителни промени в играта на тима, а и днешният двубой започна силно.

Лаказает хитро изведе партньора си в атака Пиер-Емерик Обамеянг, а габонският нападател без проблеми пусна топката покрай вратаря за 1:0 в полза на Арсенал.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Гостите продължиха тотално да доминират и да владеят играта, но пък голът на Обамеянг си остана единственият удар на тима за първата част. Трябва да се отчете, че и домакините не създадоха нищо интересно.

Втората част обаче започна силно за Палас и "орлите" изравиха в 54-ата минута.

Бързо изпълнение на пряк свободен удар изнената отбраната на Арсенал и серия от неубедителни отигравания прати топката в Джорда Аю. Дори и ударът на ганаецът не беше от най-силните, но с помощта на рикошет успя да излъже вратаря за 1:1.

Арсенал тръгна в търсене на победата, но голмайсторът Обамеянг се оказа антигерой, след като влезе групо в краката на съперник и бе изгонен в 67-ата минута.

До края и двата тима имаха по едно чисто положение за победен гол. Сократис трябваше да чисти топката от голлинията на Арсенал, а малко по-късно Пепе уцели гредата на отсрещната врата.