Отборът на Вердер (Бремен), който е втори във вечната ранглиста на Бундеслигата, е все по-сериозно застрашен да изпадне за първи път от 40 години насам.

Клубът от Бремен, където помощник треньор е Илия Груев, допусна домакинска загуба с 0:3 от Айнтрахт (Франкфурт).

Така Вердер остана на предпоследната позиция с 25 точки, на три от спасението. Айнтрахт от своя страна се изкачи на 11-о място и със събраните 35 пункта изглежда спокоен за бъдещето си.

Първата част премина равностойно, но през втората играчите от Франкфурт показа уникална ефективност, като вкараха и трите си точни удара, докато Вердер така и не уцели вратата от множеството си опити.

След час игра Филип Костич качи топката на главата на Андре Силва, който прецизно я насочи във вратата. Домакинтие от Вердер се хвърлиха да търсят точки от този двубой, но неочакван герой ги довърши.

В игра се появи австрийският дефанзивен халф Щефан Илсанкер, който имаше за цел да пази преднината на Айнтрахт. Секунди след появата си в игра обаче той се оказа на точното място при изпълнение на корнер и удвои с първото си докосване до топката.

Само пет минути по-късно Илсанкер вкара втория си гол в мача, с което огорми крайното 3:0.

Освен втори негов гол в мача, това бе и вторият му гол и в Бундеслигата, макар зад гърба си вече да има 110 мача в най-високото ниво на немския футбол.