Бенфика направи огромна крачка към второ поредно класиране сред най-добрите осем тима на Стария континент.

"Орлите" от Лисабон спечелиха гостуването си на Брюж с 2:0 в осминафиналния мач, противопоставил изненадите от груповата фаза на турнира.

Белгийският Брюж написа история с първото си достигане до елиминациите, но сякаш сили за нещо повече просто няма да има.

Днес Бенфика бе по-добрият тим на терена, макар първата част да завърши при нулево равенство и да не бе изпълнена с особено интересни моменти.

Още с началото на второто полувреме обаче Бенфика получи правото да изпълнява дузпа, която опитният португалския национал Жоа Марио превърна в гол - 1:0.

След няколко пропуснати шанса, Бенфика успя да стигне и до втори гол две минути преди края на мача, с който направиха огромна крачка към продължаването напред.

Попадението бе дело на Давид Нерес, който се възползва от груба грешка в белгийската отбрана, за да покачи на 2:0.

Така с два гола аванс и предстоящ реванш в Лисабон, Бенфика изглежда много близо до място сред най-дорбите осем тима на Европа.

Снимка: АР/БТА