Датският плеймейкър Кристиан Ериксен се върна на футболния терен в официален мач за първи път от миналото лято. Бившият футболист на Аякс, Тотнъм и Интер влезе в игра за Брентфорд през второто полувреме на домакинската загуба от Нюкасъл - осем месеца след онзи кошмарен ден в Копенхаген, когато колабира по време на срещата от Евро 2020 между Дания и Финландия.

30-годишният халф влезе в игра в 52-ата минута, като бе бурно аплодиран от феновете по трибуните.

Ериксен претърпя сърдечен арест в мача срещу финландците през миналия юни, а сега отново може да играе футбол на високо ниво благодарение на имплантиран дефибрилатор. Заради устройството той обаче напусна Интер, защото законите в Италия са такива, че играч с подобен имплант не може да бъде част от професионален тим на Апенините.

Датчанинът подписа договор до края на сезона с Брентфорд през миналия месец.

В крайна сметка “пчеличките” отстъпиха с 0:2 на Нюкасъл днес.

Тотнъм пък разби Лийдс с 4:0 като гост, благодарение на голове на Мат Дохърти, Деян Кулушевски, Хари Кейн и Хюн Мин Сон.

Манчестър Юнайтедо пак разочарова и стигна само до 0:0 у дома срещу Уотфорд.