Осем телевизионни мача: България на два фронта и няколко "финала" за Мондиала (Програма)
Вторник дава край на битките в европейските квалификации и в зона "Азия"
Осем футболни мача ни чакат в програмата на български телевизионни канали днес, като вниманието ни ще е към Националния стадион "Васил Левски", а и към Шотландия - при това за два поредни двубоя.
В 21:45 ч България приема Грузия в последния мач от световните квалификации, който е само за чест. Далеч не само за чест младежите ни излизат срещу Шотландия като гост в 19:30 ч, като след хубавата победа над Чехия имаме шансове за класиране на европейско първенство.
В 18:00 ч Ирак приема ОАЕ в реванш от финалния плейоф в зона "Азия", след като двата отбора направиха 1:1 преди седмица в Емирствата. Победителят отива в Интерконтиненталния плейоф през март, където шест отбора ще спорят за две квоти за Мондиала.
И за десерт - в 21:45 ч Шотландия приема Дания при мъжете, а това се явява и финал в групата за първото място. Победа праща домакините директно на първото им световно първенство от 1998 г., а реми или успех на гостите класира тях. Който напусне разочарован терена днес, отива на бараж все пак, но е ясно - битката ще е колосална за това да си първи и да подпечаташ още днес квотите за Мондиал 2026.
Ето я и пълната тв програма за деня във футбола:
18:00 ч Ирак - ОАЕ по Диема спорт 2
19:00 ч Кипър - Естония по Диема спорт 3
19:30 ч Шотландия до 21 - България до 21 по Диема спорт
21:45 ч България - Грузия по БНТ 1 и БНТ 3
21:45 ч Шотландия - Дания по Диема спорт
21:45 ч Австрия - Босна и Херцеговина по Диема спорт 2
21:45 ч Уелс - Северна Македония по Нова спорт
21:45 ч Испания - Турция по Диема спорт 3