Байерн Мюнхен не успя да победи в трети пореден мач и доказа, че се намира в мини криза.

Играчите на Нико Ковач завършиха наравно 1:1 с Аякс и могат да се чувстват големи късметлии, че не загубиха втората си среща в Шампионска лига.

Тези на Ерик тен Хаг пак показаха, че са изградили един от най-вълнуващите за гледане отбори в цяла Европа. Изиграха фантастично второ полувреме и изпуснаха три много добри ситуации за победен гол.

Байерн бе по-добрият отбор през първата част и пропуски на Робен и Левандовски можеше да наклонят мача към домакинска победа. Тя изглеждаше логична след откриващ гол на Макс Хумелс още в четвъртата минута след прецизна асистенция на Ариен Робен.

Аякс обаче изравни с гол на 22-годишния Насар Мазрауи след страхотно двойно подаване с Душан Тадич. През втората част Хаким Зиех и в Дони ван де Беек бяха много близо до гол, а Ласе Шоне нацели греда в продължението.

Двата тима вече имат по четири точки на върха в таблицата. В другия мач от тази група Бенфика победи с 3:2 при гостуването си на гръцкия АЕК (Атина), след като пропиля аванс от 0:2.

Гърците можеха да решат мача в своя полза при 2:2, но направиха невероятен пропуск. В ответната атака бяха наказани.

Бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш вкара два гола за Шахтьор (Донецк) при гостуването на Лион пред празните трибуни. Те обаче не бяха достатъчни, защото "хлапетата" заличиха аванса си за 2:2. Французите вече имат четири точки, а украинците са с две.

Рома победи лесно Виктория (Пилзен) с 5:0 на "Олимпико" след хеттрик на Един Джеко. Мачът бе белязан и от първият европейски гол на сина на Патрик Клуйверт - Джъстин.

Гледайте мачовете от Шампионска лига в каналите на A1.