Реал Мадрид бе на секунди от това да допусне втора загуба в груповата фаза на Шампионска лига, но измъкна 2:2 с два гола в края при гостуването на Борусия Мьонхенгладбах.

Така "белия балет" спечели първата си точка в Група "B", след като до 87-ата минута изоставаше с 0:2. Реал затвърди проблемите си на германска земя в исторически план, като те бяха осезаеми най-вече в края на миналия век. "Кралете" отдавна нямат позитивен баланс при тези гостувания и днес отново се видя защо.

Те имаха сериозни неточности в защита срещу един много класен отбор на Гладбах, който бе на секунди да победи и Интер в първия кръг на груповата фаза. За втори пореден път германският тим губи точките в края и остава с два пункта изравнен с "нерадзурите" на втората позиция.

Равенството за Реал хвърли сянка върху триумфа в "Ел Класико" през уикенда, като отново лъснаха проблемите както в отбрана, така и в атакуващ план.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Реал започна по-добре двубоя и владееха инициативата, но Гладбах се справяше много добре в отбрана. Първата сериозна намеса на Ян Зомер дойде в 29-ата минута след шут на Тони Кроос. Освен нея Карим Бензема отправи хубав изстрел, който обаче мина покрай вратата и още един неточен с глава. С това се изчерпаха опасностите пред Зомер в първата част.

Така се стигна до 33-ата минута, когато домакините дочакаха своя момент на контраатака. Грешка на Кроос в центъра позволи на Аласан Плеа да намери партньора си в атака Маркус Тюрам, който със силен шут преодоля Тибо Куртоа за 1:0.

Реал стартира силно и втората част, но направи пропуск чрез Марко Асенсио, който видя как негов удар е спасен от Зомер.

Гладбах стигна до второ попадение в 59-ата минута и отново точен бе Тюрам. Той реализира от добавка, след като Куртоа спаси удар на Плеа. Като цяло Реал твърде лековато допусна съперника да създаде тази опасност, която тръгна от десния фланг.

В 87-ата минута все пак Реал стигна до гол. Валверде центрира от десния фланг и Каземиро на аут линията отклони с глава, за да може Карим Бензема с труден удар да прониже вратата за 1:2.

И когато изглеждаше, че отборът на Зинедин Зидан е изправен пред втора загуба, дойде щастливата за него 93-а минута. Лука Модрич центрира в наказателното поле и този път Серхио Рамос отклони с глава. Каземиро реагира бързо и стреля за 2:2.