Шестодивизионният Мейдстоун Юнайтед е основната тема на деня в Англия. Тимът от Южната национална лига отстрани добре познатия отбор на Ипсуич Таун, който в момента се подвизава в Чемпиъншип, намирайки се в челото на класирането - сред кандидатите за влизане в елита.

Двата отбора играха в четвъртия кръг на надпреварата, като Мейдстоун ликува при гостуването си на далеч по-реномирания съперник с 2:1.

Победата на Юнайтед е още по-сладка, защото отборът стигна до успеха с единствените си два точни удара във вратата на Таун - стопроцентова ефективност.

Преди почивката Ипсуич надигра тотално съперниците си, като на три пъти гредата спираше домакините по пътя към гола.

Две минути преди почивката гостите откриха резултата, но Ипсуич бързо се върна в играта, изравнявайки чрез Джереми Сармиенто в 56-ата минута. Първият голмайстор за Мейдстоун бе Ламар Рейнолдс.

Именно той бе главното действащо лице за своя тим, след като асистира за второто попадение - дело на Сам Корни в 66-ата минута.

Двата тима са разделени от общо 98 места в класиранията на английската футболна пирамида.

Повече от 4500 гостуващи фенове се насладиха на голямата победа на своиоте любимци, които допуснаха само един гол при положение, че Ипсуич отправи общо 37 изстрела към вратата им.