Кариерата на Ивайло Петев в Полша определено не се радва на възможно най-добрия старт.

Родният специалист пое тима на Ягелония в края на миналата година, като целта пред него бе да се бори за местата даващи право на участие в Европа.

Петев и компания обаче стартираха с две загуби и две равенства в първите си четири мача. Късно снощу Ягелония направи 1:1 като домакин на Лех Познан.

Единствената положителна новина за тима на Петев, който след три месеца ще празнува вековния си юбилей е, че успя да вкара гол под негово ръководство.

Стори го румънецът Богдан Тиру в 41-ата минута, с което изведе Ягелония напред.

През втората част обаче младият Якуб Модер изравни за Лех, само минута след появяването си на терена.

Така след 24 кръга тимът на Петев заема 10-а позиция с 31 точки. Ягелония има 6 кръга на разположение, за да се пребори за място в първата осмица, в противен случай ще остане в борещите се за оцеляване тимове за плейофната фаза на първенството.