Севиля поведе класирането в Испания след 1:0 у дома над Валядолид в мач от 13-ия кръг. Отборът на треньора Пабло Мачин измъкна трите точки в познат напоследък стил - пестеливо и стегнато, с попадение на Андре Силва през първото полувреме.

Португалецът вкара осмия си гол в 12 мача като титуляр след трансфера от Милан.

Нападателят е под наем, а отборът на Мачин бе наречен от вестник "Марка" с неособено бляскавото "тим от кръпки". Сякаш всеки от играчите не е бил първи избор на трансферния пазар за позицията си, взет е за минимални пари от скромен отбор или е собствено производство.

43-годишният треньор, който също е човек със скромна визитка (водил е само Нумансия и Жирона), превръща това в здрав колектив и за момента резултатите са добри. Севиля има с точка повече от Барселона и с цели 6 повече от Реал (на шеста позиция).

В добавка, ако вземе дори точка при гостуването на Стандард в Белгия в четвъртък, отборът на Мачин ще си осигури и класиране напролет в елиминациите на Лига Европа. Турнир, който Севиля печели пет пъти за последните 12 години.