Отбори от третото ниво на испанския футбол стреснаха Реал (Мадрид) и Барселона, но все пак двата колоса продължиха напред за Купата на Краля.

В по-сериозни проблеми се бяха забъркали младежите на Барселона, предвождани от 38-годишния Дани Алвеш.

Каталунците гостуваха на Линарес, като все пак успяха измъчено да спечелят с 2:1.

Още в 19-ата минута обаче шокиращи действия в отбраната на Барса позволиха Уго Диас да изведе скромните домакини напред в резултата, за радост на феновете, изпълнили малкото стадионче.

И отборът от едноименното андалусийско градче храбро бранеха аванса си, докато не дойде 63-ата минута.

Тогава влезлият от пейката Осман Дембеле изравни, а малко по-късно Феран Жутгла донесе обратът и победата за Барселона.

Неприятни мигове имаше и Реал (Мадрид), който гостуваше на друг третодивизионен тим - Алкояно.

Кралксият клуб все пак спечели с 3:1, макар в един момент резултатът да бе 1:1.

Едер Милитао откри за Реал, но в 66-ата минута Даниел Вега от скромния Алкояно вкара наистина забележителен гол, за който биха му завидяли доста топ играчи.

Радостта на домакините обаче издържа десетина минути, защото с помощта на рикошет Марко Асенсио отново изведе Реал напред, а със следващата атака автогол на Хосе Хуан реши всичко.

В днешния ден имаше само една изненада, като третодивизионния Атлетико Балеарес отстрани елитния Селта с 2:1.