За втора поредна година финалът в Копа Либертадорес ще бъде между два бразилски отбора.

Това са носителите на трофея от последните две издания - Палмейрас и Фламенго.

Така за общо четвърти път в историята на най-стария международен клубен турнир в света, финалът ще се решава между два отбора от Бразилия.

Миналогодишният шампион Палмейрас стигна до финала след драма срещу сънародниците си от Атлетико Минейро.

Двата тима завършиха с общ резултат 1:1 след двата си мача, но Палмерйрас продължава напред, след като в Южна Америка правилото за гол на чужд терен продължава да е в сила, за разлика от Европа.

Така Палмейрас за втори пореден и общо шести път в своята история ще има шанса да грабне най-престижния трофей в Южна Америка.

Снимка: Getty images

Срещу тях ще бъдат сънародниците им от Фламенго, които имаха далеч по-лека задача на полуфиналите и с общ резултат от 4:0 елиминираха еквадорския Барселона Гуаякил.

Фламенго постигна две победи с по 2:0, като за трети път ще играе финал за Либертадорес, където ще преследва своята трета титла.

Клубът от Рио завоюва трофея през 2019-а, когато в епичен финал обърна аржентинския Ривър Плейт с гол в последната минута.

И отборът на Палмейрас грабна трофея по подобен начин през мианлия сезон, когато също вкара победното попадение в последната минута.

Големият финал ще се играе на 27 ноември на митичния стадион "Сентенарио" в Монтевидео, Уругвай.