Два гола на Роберт Левандовски класираха Байерн (Мюнхен) за финал на Световното клубно първенство. Полската деветка на европейските клубни шампиони отбеляза по веднъж във всяко полувреме при победата с 2:0 срещу египетския Ал Ахли - първенец на Африка.

Баварците ще се изправят срещу мексиканския УАНЛ Тигрес в спор за световната клубна корона, докато африканците ще мерят сили с бразилския Палмейрас в двубой за трето място.

Байерн започна една идея по-лежерно отколкото феновете са свикнали да виждат играчите на Ханзи Флик, но в един момент те просто превключиха на съвсем друга скорост и това доведе до първи гол. Левандовски получи пас от Серж Гнабри в наказателното поле и реализира с шут между няколко противника в 17-ата минута.

Германският тим абсолютно пое инициативата след това попадение, но повече голове до почивката нямаше. След подновяването на играта Ал Ахли погледна по-смело към вратата на Мануел Нойер, но така и не се стигна до чисто голово положение за символичните домакини днес.

Четири минути преди края Левандовски отбеляза отново - този път с глава от няколко метра и на празна врата, а асистенцията дойде от Лерой Сане, който влезе на мястото на Гнабри.

Финалният мач е на 11 февруари (четвъртък), като за мексиканците от Тигрес това ще бъде първа възможност да спечелят трофея, докато Байерн вече има два триумфа - през 1976 и 2001 година.