Мартин Минчев изигра важна роля в един от мачовете на вечерта в Европа, но Спарта Прага загуби у дома от Лион с 3:4. Двубоят от група А на Лига Европа бе изпъстрен със странни голове, рикошети, обрати, драма и съвсем нелош футбол. Българинът остана на терена до 63-ата минута, видимо се умори и бе заменен.

Но не и преди да се намеси и при двете попадения в първите 19 минути, с които Спарта изненадващо поведе с 2:0. Въпреки че играе основно като крило, Минчев получи по-централна роля от треньора Павел Върба и се озова на върха на атаката още в 4-ата минута след центриране отдясно.

Неговият опит за задна ножица не бе успешен, но топката отиде в Лука Харашин, който откри. След това българинът взе единоборство във въздуха, за да изведе същия съотборник зад защитата и той удвои - 2:0.

Токо Екамби върна попадение преди почивката, Хусем Ауар и Лукас Пакета обърнаха резултата до 67-мата минута, а пак Екамби с куриозен гол направи 2:4. Преди да завърши атаката с шут, нападателят спря топката с носа си доста несръчно, но тя остана в негово владение. В края Крейчи върна едно попадение за крайното 3:4.

Рейнджърс спечели с 2:0 у дома срещу Брьондби в другия мач в групата, а след него Стивън Джерард гневно отхвърли въпросите на репортерите по темата "Нюкасъл".

Той бе спряган до тази сутрин като най-вероятният първи мениджър на клуба в ерата на арабските милиарди, но вече е ясно, че шейховете преговарят за поста с португалеца Пауло Фонсека, бивш треньор на Рома.

Лион има 9 точки, Спарта е с 4, Рейнджърс с 3, а Брьондби с 1.