Ливърпул продължи страхотния си марш към мечтаната титла със своята 12-а победата във Висшата лига.

"Мърсисайдци" спечелиха гостуването на Кристъл Палас с 2:1, за да продължат уверено да водят класирането.

Успехът обаче не дойде никак лесно, а подобно на последните три гостувания на отбора, решителният гол падна в последните 5 минути на мача.

Героят този път бе Роберто Фирмино. Бразилецът бе най-съобразителен в образувалото се меле в наказателното поле и с мощен шут прати топката във вратата.

А само три минути по-рано домакините бяха стигнали до равенството чрез Заха и изглеждаше сякаш могат да отмъкнат нещо от този мач.

Лондончани Не успяха, защото отново последните минути бяха щастливи за момчетата на Юрген Клоп.

Резултатът пък бе открит от Садио Мане в добавеното време на първата част. Голът падна само няколко минути, след като ВАР отмени гол на Кристъл Палас.

Домакините имаха още няколко чудесни шанса за гол, а Ливъпрул определено не изигра най-силния си мач.

Важното за мърсисайдци обаче е, че грабнаха трите точки и продължават да са непобедени във Висшата лига, меачтейки за първа титла от 30 години насам.