Карабах, който нокаутира Лудогорец в Разград със 7:2 преди дни, се отдалечи сериозно от основната схема на Шампионската лига при гостуването си на Динамо (Загреб) в първи плейофен мач от турнира.

Азербайджанският първенец загуби с 0:3 при визатата в Хърватия, въпреки че имаше куп отлични ситуации да вземе много по-добър резултат преди реванша у дома. При 0:1 Ясин Бензиа уцели греда, а Жуниньо изпусна два пъти от идеални позиции, но... типично в свой стил, хърватите "излъгаха" съперника.

Марко Пяца откри за Динамо в 29-ата минута след добавка. Любимото момче на агитката се завърна това лято след 10 години странстване, включително с екипите на Ювентус, Фиорентина и Андерлехт. Крилото бе един от най-добрите на терена.

Резервата Сандро Куленович се оказа големият жокер на хърватите. С голове в 75-а и 80-а минути той довърши азерите, които преди това се скъсаха да изпускат положенията си. И ще имат нужда от подвиг на реванша у дома в Баку, за да достигнат за втори път в историята си фазата на турнира, която през този сезон не е групова, а в шампионатен формат.

Динамо е с огромен опит в надпреварата, като 7 пъти е бил в групите. За последно попадна там преди 2 години.

В Норвегия Цървена звезда вкара скъпоценен гол и загуби само с 1:2 гостуването си отвъд Северния полярен кръг на Бодьо Глимт. Домакините имаха превъзходство на култовия им 8-хиляден стадион, като поведоха с голове на Один Бьорфурт и Исак Маатиа. Но в 75-ата минута резервата Огньен Мимович засече центриране на задната греда и върна попадение, което може да се окаже безценно преди реванша на белградската "Мала Маракана".

Бодьо никога не е играл в групите, а и не е забравил кошмара на Балканите от лятото на 2022-ра, когато след 1:0 у дома загуби с 1:2 в Загреб от Динамо в плейофа, стигна до продължения, а там отпадна след два гола в последните 120 секунди. Сега мечтата също минава през визита в нашия регион, но на Звезда.

Лил взе отлично турнирно 2:0 срещу Славия (Прага) у дома, въпреки че се наложи да играе не на своя стадион, а във Валансиен. Арената на "песовете" все още не е освободена от МОК, след като бе избрана за част от олимпийските обекти за игрите Париж 2024.

Голове на канадската машина с номер 9 Джонатан Дейвид и крилото от Косово Едон Жегрова дадоха надежден аванс на френския тим, който в миналия кръг елиминира Фенербахче на Жозе Моуриньо. Две попадения на гостите бяха отменени заради игра с ръка и засада, като и в двата случая решенията бяха справедливи за разочарование на чехите.

Реваншите на трите дуела са на 28 август.

В сряда от 22:00 часа в плейофите за влизане в Шампионската лига: