"Бенфика" и ПАОК завършиха наравно 1:1 в първа плейофна среща за място в групите на Шампионска лига.

Мачът в Лисабон премина под контрола на домакините, които обаче направиха доста пропуски в предни позиции и в крайна сметка си платиха скъпо.

Португалците изиграха силна първа част, след която, като по чудо водеха само с гол.

Той падна в последната минута на частта след изпълнение на дузпа, реализирана от Пици.

В минутите до гола, именно Пици бе главния герой в мача, но се отчете с няколко сериозни пропуска.

"Бенфика" играеше бърз и атакуващ футбол, но страхотните атаки на "орлите" не намираха целта.

Необяснимо португалците започнаха по-предпазливо втората част, явно с намерението да бранят гола си аванс и да нападат чрез контраатаки.

Гърците се възползваха от това и дочакаха своя миг.

Той дойде в 76-та минута, когато след центриране от фаул, Варела стреля с глава и нацели гредата, а топката се върна в резервата Амр Уарда, който изравни.

В заключителните минути "Бенфика' отново вдигна темпото, но още няколко пропуска запазиха равенството, което определено е по вкуса на гърците, които стигнаха до този резултат с единствения си точен удар.

Реваншът между двата тима е след седмица в Солун.

В останалите двубои от вечерта:

"Цървена Звезда" - "Ред Бул Залцбург" 0:0

"БАТЕ Борисов" - ПСВ (Айндховен) 2:3

Двубоите от Шампионска лига може да наблюдавате по каналите на MAX Sport1 и MAX Sport2