ПСЖ нанесе тежка загуба на Манчестър Юнайтед с 2:0 и крачи към четвъртфиналите в Шампионска лига.

Резултатът бе категоричен, играта на победителите също, а Оле Гунар Солскяр и неговите възпитаници бяха върнати в реалността. Същата тази реалност, с която се сблъска и Жозе Моуриньо в Шампионската лига.

Разликата в класите се видя кристално ясно - най-вече тази между атаката на ПСЖ и защитата на "червените дяволи".

Юнайтед не за първи път се изправи срещу силно нападение под ръководството на новия си треньор, а разликата този път бе, че в редиците на съперника бе Килиан Мбапе.

Световният шампион игра фантастично и накара феновете на парижани бързо да забравят за липсата на Неймар и Единсон Кавани. Мбапе отново спринтираше като обезумял по терена и ускори като спортна кола при втория гол.

Embed from Getty Images

Отчитаме и двете асистенции на Анхел Ди Мария, който беше главното действащо лице снощи. Аржентинецът бе освиркван при всяко свое докосване на топката заради неуважителни думи, които изрече при напускането си на Манчестър Юнайтед.

Критиките обаче го амбицираха до максимума и реакцията му при първия гол каза достатъчно. Ди Мария ругаеше с пълен глас феновете и не им остана длъжен. Освен това имитира, че пие един "Хайнекен", с който бе замерен от привърженик.

Всичко това се случи в контекста на много нервно първо полувреме, изобилстващо от единоборства. Съдията Даниеле Орсато даде пет жълти картона и донякъде може да се каже, че изпусна мача.

И двата отбора имаха претенции към него. Юнайтед за фаул на Кимпембе срещу Рашфорд, който не бе отсъден, а можеше да доведе до втори жълт картон. Ашли Йънг пък изблъска Ди Мария и го прати в металната ограда също при вече показан картон.

Истината е, че Юнайтед не може да посочи съдията като причина за загубата си, тъй като тимът отправи само един точен удар към Джанлуиджи Буфон на "Олд Трафорд". Подобно нещо в дома на "червените дяволи" не се е случвало на тима от 2005-а година, когато гост бе бъдещият финалист Милан.

Истински стряскащата статистика е, че Юнайтед никога не бе губил с два гола разлика на "Олд Трафорд" в евротурнирите. Такъв бе ефектът на Сър Алекс Фъргюсън.

ПСЖ от своя страна постигна първата победа на френски отбор в "Театъра на мечтите". Досега активът на французите бе четири равенства и десет загуби.

Истината е, че най-голямата критика в Юнайтед след мача понася не само треньорското ръководство, но и Алексис Санчес. Скъпоплатеният чилиец влезе 5-6 секунди преди края на първото полувреме и не допринесе с нищо в атаката на Юнайтед през втората част.

"Не мога да направя нищо повече за него. Самият той трябва да се преоткрие", заяви Солскяр за Санчес след мача.

Норвежецът бе видимо разочарован от цялостното представяне, но не изключи шансовете за реванша: "Днес се сблъскахме с реалността що се отнася до класата на топ отборите. Искаме и ние да стигнем подобно ниво. Планините са там, за да ги изкачваме".

Една от големите новини от мача е, че Пол Погба получи излишен червен картон в последните минути и няма да играе на реванша. Легендата на Юнайтед Рио Фърдинанд заяви, че точно неговото отсъствие заличава и последните шансове на "червените дяволи" на "Парк де Пренс".

Във Франция отзивите са само позитивни и няма как да е иначе. Звездата на ПСЖ Килиан Мбапе заяви, че французите могат много повече в Европа и че ще подкрепя Лион в сблъсъка с Барселона.

Освен всичко френските фенове напълно заглушиха английските привърженици на "Олд Трафорд". Пяха и куфяха през целия мач, а ироничните подвиквания "Оле" при всеки пас на техните любимци в края тотално вгорчиха вечерта на всички фенове в Манчестър.

Показателно е, че днешните английски вестници отдават почит на първите си страници на легендарният вратар Гордън Бeнкс, който почина в деня на мача. Фиаското на "Олд Трафорд" остава на по-заден план. "Париж удари силно" и "Като във мечта" гърмят френските издания на първите си страници.

ПСЖ остава абсолютен фаворит да се класира, като шансът на Юнайтед според букмейкърите за участие в четвъртфиналите се оценява с 19 коефициент.