Точно изпълнена дузпа от Абубакар Тунгара четвърт час преди края донесе успеха на Берое с 2:1 срещу Ботев (Враца) в последната среща от първия кръг на българския футболен шампионат, която се игра в Стара Загора.

Заралии на Петър Хубчев, които имат сериозни проблеми с финансите и състава, категорично играха по-добре срещу врачани, които за първи път бяха водени от новия си наставник Росен Кирилов.

Първото полувреме беше много динамично и в него двата отбора си размениха по едно попадение, но през второто Берое взе инициативата и стигна до крайния успех.

Ботев поведе още в деветата минута, когато вратарят Красимир Костов прати топката далеч напред и тя бе отклонена с глава. След това Жан Пиер да Силва надигра Спас Георгиев и вкара сам срещу дебютиращия вратар Иван Караджов.

В 21-ата минута Берое отговори след страхотно подаване на Серкан Юсеин и още по-впечатляващ удар на Стив Траоре, който вкара в своя дебют - 1:1.

В 39-ата минута старозагорци се разминаха с втори гол, когато Абубакар Тунгара стреля в страничната греда от близка дистанция.

Берое стигна до своя момент, когато в 75-ата минута получи дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Меси Биатумусока срещу Тунгара и потърпевшият бе категоричен от бялата точка.

Във втория кръг Берое ще гостува на Арда в Кърджали, а Ботев Враца приема Ботев Пловдив.