Левски победи с 2:0 Марек в Дупница и се класира безпроблемно за осминафиналите в турнира за Купата на България.

Това бе повторен дебют за Станимир Стоилов като наставник на тима в този турнир и първа негова победа начело.

В герой за "сините" се превърна ново попълнение Димитър Костадинов, който вкара двете попадения преди почивката и донесе спокойствие на съотборниците си до края. Нападателят бе привлечен от Царско село през това лято.

Левски започна с атаките от първите минути и не пропускаше да нанася удари. В 11-ата минута един такъв даде резултат. Радослав Цонев центрира и Димитър Костадинов отскочи добре, за да отклони с глава за 1:0.

В 20-ата минтуа Цонев изпълни много класен пряк свободен удар от далечна дистанция и топката срещна нарпечната греда.

В 32-ата минута резултатът стана 2:0. Костадинов вкара втория си гол, след като получи от Здравко Димитров и проби през центъра преди да стреля силно.

Резултатът можеше да стане 3:0 в 40-ата минута, но Билал Бари направи изумителен пропуск на празна врата, след като успя да преодолее вратаря Пламен Младенов.

В самото начало на втората част Марек бе много близо до гол. След центриране от фаул Антонио Арсов се извиси над всички и стреля с глава, но право в тялото на вратаря Пламен Андреев. Секунди след това дупничани поискаха дузпа за игра с ръка на Цонев, но сигнал не последва.

Последваха спокойни събития на "Бончук", а предстоящите смени накъсаха допълнително играта.

До края нови опасни удари пред двете врати нямаше и Левски спокойно се класира за втория кръг.