Интер нанесе тежък удар срещу Бенфика - 2:0 като гост в Лисабон в първи четвъртфинал в Шампионската лига.

И страдащият в първенството на страната си гранд от Милано мечтае в Европа, тъй като пътят към полуфиналите изглежда открит преди реванша на 19 април на "Сан Сиро".

В Серия А Интер е пети, ще се бори до последно да влезе в четворката, но в турнира на шампионите се преобразява и показва невероятен характер. А и тактическа зрялост.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

На осминафиналите отборът на Симоне Индзаги попари Порто, след като удържа геройско 0:0 като гост в реванша след 1:0 у дома. Сега съсече и втория гранд на Португалия - Бенфика, като си тръгна със "суха мрежа" и от Лисабон.

И вече в три мача в елиминациите не допуска гол. А когато топката не влиза във вратата ти, шансовете да спечелиш мачове са доста сериозни...

Николо Барела откри с глава в 51-вата минута, след като през първото полувреме домакините имаха инициативата, отправяха удари, но реално не успяха да стигнат до много чисти ситуации.

В 82-рата минута дойде най-спорната ситуация.

Центриране отдясно срещна ръката на Жоао Марио, но топката сякаш първо се отклони от главата му. Въпреки това след преглед на ВАР, дузпа бе отсъдена и Ромелу Лукаку удвои аванса на Интер.

Това бе и третият точен удар на гостите в мача, като два се превърнаха в голове... Урок по тактика, но и по ефективност.

Интер е голям фаворит за реванша у дома след 8 дни.