Първите новини за Мохамед Салах, изнесен със сълзи на очи върху носилка в 70-ата минута на мача Нюкасъл - Ливърпул (2:3), са по-скоро позитивни.

Светът на футбола е притеснен, защото египетската звезда изглеждаше в тежко състояние, след като вратарят Мартин Дубравка връхлетя върху него и го удари тежко с тялото си някъде в областта на врата и главата.

Стражът на Нюкасъл не направи нищо нередно, той опитваше да стигне и отбие топката с юмруци, просто Салах остана под тежестта на летящия вратар.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Гледката бе стряскаща, а в разстояние на няколко минути нападателят не даваше сериозни признаци на живот, отпуснат в ръцете на двама от лекарите на отбора си. На носилката се разплака, което също бе знак, че има нещо много сериозно в състоянието му.

Засега се знае, че египтянинът няма нищо счупено, вероятно става дума само за сътресение на мозъка.

Десетина минути след края Деян Ловрен, съотборник на Мо, написа в Туитър: "Добре е, останал е да догледа мача в съблекалнята по телевизията. Този човек е изключително корав."

Едва след мача Салах все пак е откаран до клиника в Нюкасъл и му е направен пълен преглед.

Ливърпул чака резултатите, но дори те да са позитивни, далеч по-вероятно е звездата на тима да не играе във вторник срещу Барселона в реванша от Шампионската лига.

Лекарите са длъжни да предпишат поне 3-4 дни почивка при сътресение.

Ливърпул има да наваксва пасив от 0:3 в първия мач, а това е втори сериозен удар по амбициите на отбора. Друга от трите големи звезди в атака вече отпадна от реванша - Роберто Фирмино няма да е в групата със скъсан мускул, обяви мениджърът Юрген Клоп.