Египет сензационно отпадна на осминафиналите на Купата на Африка след 0:1 срещу Южна Африка в Кайро.

На препълнения стадион в Кайро домакините заслужено напуснаха турнира след много пасивна игра и недостатъчно агресия срещу един много надъхан съперник.

Южноафиканците бяха твърд аутсайдер преди двубоя, но се вложиха много повече в единоборствата и поглеждаха по-често към вратата на съперника.

Направиха няколко значими пропуски преди да стигнат до победното попадение на Тембикоси Лорч в 85-та минута.

Положенията на Египет се изчерпаха до един слаб удар на Трезеге от опасна позиция през първото полувреме. На другата врата стражът Мохамед Ел Шенави трябваше да се намесва няколко пъти.

Така Южна Африка се класира на четвъртфинал, където ще играе срещу Нигерия.

"Суперорлите" също изненадващо победиха актуалния шампион Камерун с 3:2 в първия мач за деня.

Одион Игало се превърна в герой за нигерийците с два гола и асистенция, а точен още бе Алекс Айоби. За камерунците вкараха Бахокен и Клинтън Н'Джие.