Манчестър Сити е с крачка по-близо до мечтания финал, след победа с 2:1 като гост на ПСЖ в първи полуфинален мач от Шампионска лига.

Очакваният с интерес сблъсък между двата може би най-богати клуба в света не разочарова, а след края му Манчестър Сити е фаворит за достигане до финала, който ще е първи в историята на "гражданите". Именно това е голямата цел, която все убягваше на клуба в ерата на мощните арабски собственици.

Победата за момчетата на Гуардиола дойде и след бърз обрат в рамките на шест минути, в които просто всичко за ПСЖ се срина. Роля за този обрат със сигурност изигра и шанса.

До фаталната 64-а минута парижани не само водеха в резултата, но по нищо не личеше, че това може да се промени. Но именно заради това футболът е невероятен спорт, защото макар и със сериозна доза късмет, Сити успя да осъществи тотален обрат. Опит за центриране на Де Бройне и пряк совобден удар на Марез донесоха два гола за гостите, а малко по-късно и директния червен картон на Идриса Гей съвсем обрече шаносвете на парижани в мача.

Все пак обаче ПСЖ не трябва да бъде отписван преди реванша следващия вторник в Манчестър. Барселона и Байерн (Мюнхен) вече си изптаиха от мощния състав на френския шампион, който обаче този път ще трябва да сътворява паметен обрат.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images

Първите минути на мача, а като цяло и първото полувреме, принадлежаха на домакините от Париж, за които мачът просто се развиваше по план. Те позволяваха на Сити да владее топката с многото си, понякога и излишни пасове, но така и не позволяваха на съперника да застраши вратата им.

ПСЖ разчиташе на контраатаки, които с офанзивни играчи като Неймар и Мабпе вещаеха доста опасности. И това бе така, защото парижани бяха много по-опасни, а след 15 минути игра достигнаха до заслужен аванс.

Анхел Ди Мария центрира от корнер, а капитанът Маркиньос ознаменува завръщането си от контузия по най-добрия начин, превръщайки центрирането в гол след удар с глава.

И макар след гола Сити дори да вдигна темпото, това не водеше до положения, просто ПСЖ отлично контролираше случващото се.

Контролът се изплъзна само в една ситауция в края на полувремето, когато Фил Фоудън се озова на чудесна позиция, но мощният му шут бе спрян от Кейлор Навас.

След почивката ситуацията от игрова гледна точка не се промени особено. Сити владееше топката доста по-продължително, но ПСЖ уверено се бранеше. А всекИ удобен момент се използваше за пас към светкавичния Килиан Мбапе.

Но като в истински кошмар, просто в един момент всичко за ПСЖ се срина, а този момент бе доста нелеп и нетипичен за мач на подобно ниво. Когато не се виждаше как Сити ще стигне до положение, Кевин Де Бройне опита чудесно фалцово центриране, което обаче мина покрай купа от играчи, тупна на метри от вратата и влетя в нея.

Със сигурност белгиецът не искаше да направи точно това, но далеч по-изненадан от него бе вратарят Кейлор Навас, който просто трябваше да се намеси по-добре.

Навас бе героят за ПСЖ в мачовете срещу Байерн, когато с намесите си съвсем отчая баварците, но днес е голям длъжник на отбора си заради този миг, който тотално преобърна мача.

Играчите на френския шампион се пообъркаха, а пет минути по-късно извършиха нарушение на чудесна позиция за пряк обстрел.

Зад топката застана Риад Марез, който със сигурност не изпълни най-добрия фаул, но имаше късмет, че топката премина през непростимата пролука в стената.

А тази дупка между играчите изненада и Кейлор Навас, който не успя да достигне топката, което означаваше пълен обрат за Манчестър Сити.

За да е пълен кошмарът за парижани, в 77-ата минута те останаха с човек по-малко. Заслужен директен червен картон получи Идриса Гей, който опасно влезе в опорния крак на Гюндоган, а този епизод само показа колко безпомощни и объркани станаха домакините.

По-малко от 15 минути, след като тотално контролираха мача и не се виждаше, как Сити ще им отбележи гол.

Заключителните минути завършиха с тотален контрол от страна на гостите, които обаче изглеждаха доволни и на това 2:1 и не предприемаха особено опасни атакуващи действия, а заложиха на добре познатите си пасове.

ПСЖ от своя страна бе объркан и хаотичен, като със сигурност трябва да съжалява, че изпусна всичко да се срине за тях в последните 30 минути.