Ливърпул оправда напълно очакванията, доминирайки срещу Брентфорд, за да запише победа с 3:0 срещу “пчеличките”. Така мърсисайдци донякъде взеха и реванш за това, че по-рано през сезона не успяха да победят новака в елита, завършвайки 3:3 в един от най-зрелищните мачове в Премиър лийг през кампанията.

С трите точки днес играчите на Юрген Клоп се изкачиха до второто място, но изостават на 11 точки от лидера Манчестър Сити, като имат и мач по-малк от третия - Челси. Феновете на "червените" пък не спряха да пеят песни за бившия си треньор Рафа Бенитес, който бе уволнен от градския съперник по-рано днес.

Домакините натискаха, но така и не успяваха да реализират през почти цялото първо полувреме преди Фабиньо да свали напрежението минутка преди неговия край, когато бразилецът засече топката с глава на далечната греда за 1:0.

В 69-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн превърна в гол центриране на Анди Робъртсън за 2:0, а осем минути по-късно Такуми Минамино се разписа за крайното 3:0 след пас на Роберто Фирмино.

Японецът вкара гол на рождения си ден, като така се превръща в петият играч на Ливърпул, който прави това и първият откакто Даниел Стъридж го стори през септември 2013 година.

В другият съботен мач Лийдс надви като гост Уест Хем с 3:2.