Австрийският "Ред Бул" Залцбург и английският Челси сътвориха голямо шоу за публиката в контрола, която завърши с победа 5:3 за "сините".

Шоуто обаче открадна испанеца Педро Родригес, който вкара фантастичен гол за 4:1 след центриране отляво на Рос Баркли, макар че топката се оказа зад гърба му.

Преди това за лондончани на два пъти се разписа новото попълнение Кристиан Пулишич, както и Баркли от дузпа за 5:2 малко преди края вкара и Мичи Батшуайи.

Точни за австрийците бяха Жером Онгуене и на два пъти Такуми Минамино.

Това бе предпоследна контрола за Челси. За него предстои проверка с Борусия (Мьонхенгладбах) на 3 август преди гостуването на Манчестър Юнайтед във Висшата лига на 11 август.

Успешна бе и контролата на европейския шампион Ливърпул, който прекъсна серия от четири мача без победа в подготовката.

Мърсисайдци победиха Лион с 3:1 във Франция, макар че отново се оказаха изоставащи след гол на Мемфис Депай от дузпа в началото. Гол на Роберто Фирмино, автогол на Йоаким Андерсен и попадение на Хари Уилсън обърнаха хода на мача. В състава на Юрген Клоп се завърна звездата Мохамед Салах.

Това бе последната контрола на Ливърпул преди мача за Суперкупата на Англия срещу Манчестър Сити в неделя.

Арсенал, от своя страна, завърши наравно 1:1 с френски Анже като гост.

Фарид Ел Мелали откри за домакините в 13-а минута, а Рис Нелсън вкара изравнителното попадение малко след почивката.

За Арсенал предстои контрола с Барселона в неделя за трофея "Жоао Гампер", а другата седмица тимът започва във Висшата лига с гостуване на Нюкасъл.

В друга контрола Рома победи Перуджа с 3:1 с два гола на Джанлука Мансини и един на Един Джеко.