Хебър победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в Пазарджик в регионалното дерби на петия кръг от Първа лига.

Мачът се превърна в напрегната битка между играчите на двата отбора, като изобилстваше от остри сблъсъци, сдърпвания и напрежение както на терена, така и около него.

Единственото попадение реализира Ангел Бастунов в началото на второто полувреме след като преди това в средата на първото Мартин Секулич изпусна дузпа за гостите в жълто-черно.

Треньорът на Хебър взе победа срещу един от бившите си отбори, като това е втори негов домакински успех с 1:0 след този на Берое. Хебър вече е на четвърта позиция с осем точки, а Ботев на Станислав Генчев продължава без успех с две точки, като е 14-и.

Ботев имаше по-добрите положения за гол през първото полувреме, но в 22-ата минута пред тяхната врата Атанас Кабов не успя да се възползва от подхлъзване на вратаря Хидайет Ханкич, като не уцели вратата от сравнително малък ъгъл.

Пет минути по-късно Ботев получи дузпа след нарушение на Роберт Мазан срещу нахлуващия в наказателното поле Самюел Акере. Решението бе спорно, но и без това от бялата точка ударът на Мартин Секулич бе спасен от Матвей Игонин. Имаше и възможност за добавка, като при нея Роеи Херман стреля с глава и нацели греда.

След ситуацията се получи меле между играчите на двата отбора и бяха раздадени картони.

В 38-ата минута Точукву Нади намери Красиан Колев, чийто удар бе блокиран. Веднага на другата врата на контраатака Георги Николов бе спрян от вратаря Ханкич.

Моментът за Хебър дойде две минути след началото на втората част, когато Георги Николов центрира към Ангел Бастунов, а той непокрит прати топката във вратата.

Ситуацията за Ботев стана почти невъзможна в 83-ата минута, когато тимът остана с човек по-малко. Джеймс Ето'о получи втори жълт картон след фаул срещу Карлос Охене.