Хебър спечели изключително важна победа в битката за оцеляване в елита.

Пазарджиклии записаха първи успех в плейофите с 3:1 срещу Септември и минаха столичани в класирането, като се намърдаха на заветното 14-о място, даващо право на бараж срещу тим от Втора лига.

Освен директен сблъсък за оцеляване, срещата бе и двубой между двама бивши съотборници в националния отбор - Красимир Балъков и Любослав Пенев.

На стадион "Георги Бенковски" домакините поведоха в резултата в добавеното време на първата част с гол на Георги Търтов. Септември изравни чрез Кристиян Пешов в 78-ата минута, но Алехандро Серано отново даде преднина на Хебър в 82-ата минута. Две минути преди края Стефан Цонков сложи точка на спора с трети гол във вратата на Шейтанов.

В следващия кръг тимът от Пазарджик гостува на Ботев Враца, а столичани ще пътуват до Варна за среща със Спартак, а нова загуба до голяма степен ще обрече мисията за оставане в елита на провал.

"Играхме необяснимо страхливо. Играхме само едно полувреме, в другото ни нямаше. Футбол със страх не се играе, не знам как да им го обясня на момчетата", сподели след двубоя Балъков.