Неделната вечер в Серия "А" принадлежи на Милан, който постигна много важна победа при гостуването си на Наполи с 1:0 в 25-ия кръг.

Първият гол на Оливие Жиру далеч от "Сан Сиро", паднал в началото на втората част, реши дербито, но не само. Отборът на Стефано Пиоли изигра перфектен тактически мач, в който използва шанса си, а освен това игра почти съвършено в защита.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ЗАВЪРЗАНИЯ МАЧ В НАПОЛ >>>

Така Милан за първи път от 1981 година постига две поредни победи в Неапол и това означава, че отново е лидер в класирането с 60 точки. Градският съперник Интер остава втори с 58 точки, но и мач в запас, а Наполи е трети с 57. Става все по-интересно, защото Ювентус доближи отбора от "Диего Армандо Марадона" само на четири точки.

Наполи изигра много слаб мач най-вече в атакуващ план и не създаде почти нищо опасно пред Майк Маниан.

По-опасните ситуации в мача бяха за "росонерите", макар и да се брояха на пръстите на едната ръка. През първата част Давид Оспина направи прекрасно спасяване след удар с глава на Пиер Калулу.

През втората Милан поведе с първия си шанс. След центриране от фаул Наполи изчисти топката в краката на Давиде Калабрия и той опита удар, който се превърна в пас за Оливие Жиру. Френският национал само подложи крак и отклони кълбото за 1:0.

До края на мача Наполи се затрудняваше да изобрети нещо специално, въпреки че Лучано Спалети направи много атакуващи смени. Единствено Виктор Осимен успя да отправи един по-плашещ шут, но от малък ъгъл и той бе спасен.

Вместо това на контраатаки Милан бе близо до втори гол, но Давид Оспина направи още две страхотни спасявания. Първо след удар на Тео Ернандес, а след това на резервата Алексис Салемакерс от чиста позиция.