Женският футболен тим на Барселона написа нова страница във футболната история на Испания. Състезаталките на треньора Хонатан Гиралдес надвиха Атлетико (Мадрид) с 2:1 в последния кръг от първенството и така завършиха сезона с 30 победи в 30 мача - нещо, което нито един друг тим не е постигал досега.

Головата разлика на Барса също е впечатляваща - 159 вкарани гола и едва 11 допуснати.

Време за отпускане обаче няма, защото на футболистките на Гиралдес предстоят два финални мача - един за Купата на кралица и един в Шампионската лига.

Целта пред отбора е да стане едва вторият тим, който в последователни години успяа да спечели требъл.

Финалът с Лион в Шампионската лига е другата седмица, а този за Купата - в края на месеца.