Младежкият ни национал Петко Христов продължава да получава шансове в предсезонната подготовка и записа трети пореден мач за Фиорентина.

20-годишният бранител се появи в 68-ата минута на мача срещу Бенфика, който Фиорентина загуби с 1:2.

Двубоят е част от американското турне на "виолетовите", а освен в него, Христов игра в мачовете срещу мексиканския Гуадалахара и английския гранд Арсенал.

Победният гол за Бенфика падна в последната 93-а минута на мача. Христов обаче нямаше вина в ситуацията, защото четири противникова играчи излязоха срещу него и колегата му Брайън Дабо.

За Фиорентина предстоят още две контроли, но вече у дома. Първата е с Ливорно, а втората с турския гранд Галатасарай.

Вероятно Петко Христов ще получи шанс от Винченцо Монтела и в двете срещи, за да покаже, че може да се разчита на него през сезона.

Българинът прекара последната пролет като преотстъпен в Тернана, а преди това на 10 пъти попадна в групата на Фиорентина за двубоите от Серия "А", но така и не записа мач.