Франция победи с 3:0 САЩ в първия си мач от олимпийския футболен турнир, а играта на отбора, воден от Тиери Анри, даде много поводи за оптимизъм в страната-домакин на Игрите.

Срещата бе в Марсилия, а трибуните на "Велодром" бяха препълнени с над 67 000 зрители.

Играещите от квотата за над 23-годишни футболисти в състава Александър Лаказет и Жан-Филип Матета водеха атаката, а зад тях особено силно игра Майкъл Олисе - новото попълнение на Байерн.

Щатите удържаха нулевото равенство до 60-ата минута, но крепостта рухна след гол на Лаказет и асистенция на Олисе. Девет минути по-късно самият Олисе заби за 2:0, а пет минути преди края Лоик Баде вкара третото попадение.

В група А са още отборите на Гвинеия и Нова Зеландия, които играха по-рано в сряда първата среща в това каре. Новозеландците изненадващо победиха с 2:1.