Манчестър Юнайтед спечели първата си осминафинална среща ЛАСК Линц в Лига Европа с 5:0. Пред почти празните трибуни на "Линцер щадион" гостите от Англия оправдаха очакванията и ролята си на фаворит, за да направят крачка към класиране в последните осем на надпреварата. Двата тима трябваше да играят без публика заради COVID-19, но на австрийския стадион все пак имаше минимален брой фенове на домакините.

Това бе втора поредна победа за "червените дяволи" с 5:0 в турнира. В предишната фаза те отново вкараха пет гола, но срещу Брюж.

Изненадващото зимно опълнение на "червените дяволи" Одион Игало затвърди добрите впечатления, които оставя с играта си досега. 30-годишният нигериец увеличи головата си сметка в Лига Европа и след като бе отбелязал срещу Брюж в предишната фаза, днес направи същото.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Игало откри с отиграване от световна класа в 28-ата минута. Африканецът овладя с десния крак подаване на границата на наказателното поле, жонглира, прехвърляйки топката на левия си крак и я прати под гредата с чудесен изстрел - 1:0.

Преди почивката англичаните имаха тотално надмощие, а Бруно Фернандеш и Хуан Мата играеха с настроение и бяха замесени във всичко креативно, случващо се зад Игало. Именно Фернандеш подаде за първото попадение, което остана единствено до почивката.

По-малко от четвърт час след подновяването на играта Одион Игало пак попадна в центъра на вниманието, но този път с голов пас от средата на терена към Даниел Джеймс след почти час игра. Младото крило напредна с няколко дрибъла и отбеляза с шут с десния крак за 2:0, за да прекъсне поредицата си от 32 мача без гол .

Нов миг на гениалност от Фернандеш позволи на Игало да се озове на хубава позиция, но този път той стреля в гредата малко след втория гол.

Десетина минути преди края Фред също показа хубав поглед над играта, пусна топката по земя от дълбочина и намери Мата, който изскочи между защитниците, за да реализира за 3:0 в 82-ата минута. Малко преди това домакините претендираха за дузпа, но след консултация с ВАР такава не бе отсъдена.

Резервата Мейсън Грийнууд отбеляза за 4:0 в заключителните минути, а малко след него и Андрес Перейра се разписа за финалното 5:0.