Ювентус допусна сензационна загуба от аутсайдера Беневенто с 0:1 в Торино в среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А".

"Бианконерите" остават на десет точки зад лидера Интер при равни мачове между двата отбора, а тимът на Фелипе Индзаги нарпави значима крачка към оцеляването си в елита.

Единственото попадение в срещата вкара Адолфо Гаич в 68-ата минута след сериозно неразбирателство между вратаря Войчех Счесни и бранител пред него.

Юве направи редовните си пропуски, които лишават отбора от множество точки през този сезон. Суперзвездата Кристиано Роналдо на няколко пъти беше спрян от вратяря Лоренцо Монтипо. В края на мача Данило от домакините направи най-големият пропуск след засилен натиск на отбора му в последните минути.

Това беше първа домакинска загуба за Ювентус през годината, но не и единствената през сезона. Проблемите при Андреа Пирло проличаха и при поражения срещу Барселона и Фиорентина на "Алианц Стейдиъм".