Пирин и Локомотив (София) изиграха много приятен за гледане мач в Благоевград при затварянето на 20-ия кръг в българския футболен шампионат.

Благоевградчани триумфираха с 2:1 и започнаха пролетния дял от първенството, както завършиха есенния - с победа. "Орлетата" надградиха след невероятната победа с 5:3 над Лудогорец през деекмври и вече са 11-и с 19 точки.

Битката за оцеляване става все по-интересна, тъй като още два отбора са със същия актив - Локомотив (София) и Ботев (Враца), което са съответно 12-и и 13-и.

Мачът в Благоевград предложи много емоции за местните фенове и радост още в седмата минута, когато Христофор Хубчев откри резултата след центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков. Локото отвърна с опасен удар на Симеон Славчев покрай вратата .

В 55-ата минута Спас Георгиев вкара за домакините, но попадението бе отменено заради тънка засада. В 65-ата минута "орлетата" стигнаха до втория си гол след нов ъглов удар. Този път центрирането бе отклонено от Александър Дюлгеров с глава и по същия начин на далечната греда Петър Занев реализира.

Малко след това резултатът можеше да стане 3:0, но Станислав Костов уцели страничния стълб, след като финтира вратаря.

В 69-ата минута Локомотив намали изоставането си след фамозен гол на бразилеца Октавио, който отправи неспасяем шут от далечна дистанция - едно от попаденията на сезона.

Пирин продължи да атакува, но направи още няколко пропуска. В 85-ата минута можеше да съжали след още един страховит удар от дистанция, този път на Давид Малембана. Александър Любенов с много трудности успя да укроти топката и да я спре пред гол линията.